Opolskie Spotkania Podróżnicze. Fotografia krajobrazowa. Od pomysłu do realizacji. Spotkanie z Pawłem Uchorczakiem
|

Opolskie Spotkania Podróżnicze – „Fotografia krajobrazowa. Od pomysłu do realizacji”. Spotkanie z Pawłem Uchorczakiem

Opolskie Spotkania Podróżnicze. Fotografia krajobrazowa. Od pomysłu do realizacji. Spotkanie z Pawłem Uchorczakiem
Opolskie Spotkania Podróżnicze. Fotografia krajobrazowa. Od pomysłu do realizacji. Spotkanie z Pawłem Uchorczakiem

Fundacja Montium zaprasza na kolejne spotkanie Opolskie Spotkania Podróżnicze. Tym razem będzie to spotkanie z Pawłem Uchorczakiem, który przedstawi nam prelekcję pt.
„Fotografia krajobrazowa. Od pomysłu do realizacji”.

O spotkaniu

Pod tym hasłem kryje się cały proces przygotowania do plenerów, szukanie odpowiednich miejsc a następnie realizacja zdjęć kończąc na obróbce. Podczas prelekcji Paweł opowie jak wygląda życie fotografa krajobrazu „od kuchni”. Co spakować, jak przygotować się na różne okoliczności. Dodatkiem do wykładu będzie slajdowisko najciekawszych zdjęć wykonanych na plenerach. 

O prelegencie

Paweł Uchorczak – miłośnik fotografii krajobrazowej, rodowity Opolanin. Fotografia jest dla niego oderwaniem się od codzienności. Wychodzi z założenia, że chwile w życiu są zbyt ulotne, dlatego też fotografuje by zatrzymać je na dłużej. Przepiękne barwy, bajkowe krajobrazy pozwalają się nam przenieść do świata marzeń, który tak naprawdę jest w zasięgu naszych oczu, tylko trzeba nauczyć się na otaczający nas świat patrzeć. 

O spotkaniach

Opolskie Spotkania Podróżnicze to cykl spotkań z podróżnikami, zarówno znanymi jak i lokalnymi, naszymi opolskimi. Podczas wydarzenia prelegent opowiada o swojej podróży dzieląc się zdjęciami, filmami, a także historiami i przygodami, które przeżył. Często na takich spotkaniach można nabyć praktycznej wiedzy i zdobyć cenne wskazówki przydatne przy planowaniu własnych podróży. Opolskie Spotkania Podróżnicze to także pewien rodzaj inspiracji. Jedyni znajdą na nich pomysł na kolejną wyprawę, a jeszcze inni mają okazję wirtualnie zwiedzić dalekie kraje. Spotkania adresowane są głównie do studentów i mieszkańców Opola, ale każdy znajdzie na nich coś dla siebie. 

Organizator: Fundacja Montium
Partnerzy: Pod Arkadami, Centrum Dialogu Obywatelskiego

Pod Arkadami
ul. Rynek 26, Opole 
2.04.2024, 18:00
Wstęp wolny


Wydarzenie na facebooku.
Więcej o naszych spotkaniach tutaj.

Podobne wpisy